14-10-2019

Nasza firma jest mocno rozbiegana. 5 października pracownicy P&W AP uczestniczyli w piątej edycji Biegu na Piątkę o puchar Pratt & Whitney, w którym ogółem udział wzięło aż 640 osób z całej Polski, a nawet z zagranicy. Takiej frekwencji w żadnym z poprzednich biegów nie było!

Biegacze wyruszyli punktualnie o godz. 12:00 z Millenium Hall i mieli do pokonania dystans 5 km. Każdy pracownik Pratt & Whitney, który zgłosił się do zawodów otrzymał w pakiecie startowym koszulkę z logo firmy.

Każdego roku na liście startowej przybywa pracowników PWR i P&W AP. Biegają dla zdrowia i przyjemności. Wielu w tę październikową sobotę pobiło swoje rekordowe wyniki. Ponadto wszystkie osoby, które ukończyły bieg otrzymały na mecie pamiątkowe medale.

W klasyfikacji pracowników Pratt & Whitney najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn został Paweł Kida z PWR (16'50"). Drugie miejsce zajął Rafał Szul (18'20"), a trzeci był Michał Szymel (18'51"). Wśród pań najlepszą biegaczką okazała się Justyna Kosior z Pratt & Whitney Rzeszów (22'02").

W ogólnej klasyfikacji Paweł Kida zajął 16 miejsce, natomiast Justyna Kosior była 43. Trzy czołowe lokaty w kategorii open zajęli zaś biegacze z Kenii, a wśród kobiet najlepsze były biegaczki z Ukrainy.

Następnego dnia nasi pracownicy startowali w biegu maratońskim oraz w sztafetach maratońskich. 11 listopada odbędzie się zaś Bieg Niepodległości, tradycyjnie już pobiegną w nim osoby z przepustkami PWR i P&W AP.

Czołowe piątki w kategorii pracowników Pratt & Whitney:

kobiety: 1. Justyna Kosior – 22:02; 2. Urszula Stopyra – 22:44; 3. Monika Mehdi – 22:54; 4. Marta Jakubus – 24:43; 5. Anna Ożóg – 25:57;

mężczyźni: 1. Paweł Kida – 16:50; 2. Rafał Szul – 18:20; 3. Michał Szymel – 18:51; 4. Piotr Marczak – 19:03; 5. Piotr Zawitkowski – 19:10.

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w kolejnych biegach!